Modni na polu golfowym

środa, Marzec 16, 2011, 15:54

Wygodny i jednocześnie modny strój na polu golfowym jest równie ważny jak dobór odpowiedniego sprzętu. W ubraniu zgodnym z etykietą na pewno zdobędziemy osiemnasty dołek.

W czym na pole

Strój golfowy podlega modowym trendom, ale przede musi być zgodny z etykietą obowiązującą na polu golfowym. Sport ten jest elegancki i taki też powinien być strój, nawet początkującego golfisty.

Na podstawową garderobę golfisty składa się koszulka polo, a w chłodniejsze dni twarzowy golf. W deszczowe dni warto założyć kurtkę, która ochroni nas nie tylko przed deszczem, ale i wiatrem. Kurtki są zwykle wykonane z nowoczesnych tkanin, pozwalających w deszczowe lub wietrzne dni odbyć zaplanowaną rundę golfa.

Spodnie do gry powinny być uszyte z dobrej jakości materiału (niestety, uniwersalny jeans jest uważany za golfowe faux-pas). Najlepiej wybrać długie nogawki, ale w sezonie letnim możemy postawić na wersję sięgającą kolan. Obowiązkowo do spodni powinien być założony pasek. Kobiety są mile widziane z spódniczkach i pasujących do nich koszulkach polo. Jako nakrycie głowy może posłużyć stylowy kapelusik czy sam daszek. Będzie on nie tylko uzupełnieniem naszego stroju, a także ochroni przed słońcem.

Istotnym elementem stroju golfowego jest obuwie. Buty golfowe muszą być wygodne w chodzeniu, bowiem na polu czekają nas zwykle długie marsze.

Golfista podczas gry maszeruje nawet 10 km. Dobre buty to dla niego podstawa. Mają chronić stopy przed wilgocią, odciskami i zapewniać pewniejsze stanie – mówi Filip Naglak, dyrektor sportowy Toya Golf & Country Club.

Buty golfowe są bardzo eleganckie i wyglądają jak stylowe półbuty. Z tą różnicą, że wyposażone są w kolce, które chronią zawodników przed poślizgnięciem na trawie i stabilność podczas swingu, czyli zamachu przed uderzeniem piłeczki.

Ważnym elementem stroju golfisty jest rękawiczka, zawsze noszona na jednej ręce. Pozwala ona na stabilne trzymanie kija i celniejsze uderzenia. Idealną rękawicę możemy wybrać spośród wielu fasonów i kolorów. Tradycyjnie możemy sięgnąć po skórzaną albo z nowoczesnych tkanin oddychających, dzięki czemu nie narazimy swoich dłoni na odciski. – Rękawica powinna być lekko ciasna. Musi dokładnie przylegać do dłoni, a na pewno rozciągnie się już po pierwszej rundzie – wyjaśnia Filip Naglak. – Zbyt luźna nie pozwoli graczowi na właściwe przyleganie dłoni do kija – dodaje Filip Naglak.

Niezależnie od trendów w kolorystyce, na polach golfowych można zauważyć, że golfiści lubią kolory żywe, dzięki którym są widoczni i… pięknie kontrastują z żywą zielenią. Kobiety często wybierają biel, róże, turkusy i błękity, mężczyźni zaś – czerwień, granaty i biel.

Kilka godzin spędzonych na Greenie zwykle kończy odpoczynkiem w klubowej restauracji, które łączą w stylu elegancję ze sportowymi nawykami graczy. Jedną z ciekawszych w Polsce jest Restauracja na polu Toya Golf and Country Club we Wrocławiu, która oferuje doskonałą kuchnię i wielki taras z widokiem na 18 dołek. To tu najlepiej zaobserwować, jak przygotować swoją garderobę na przygodę z golfem. Wszak stosowny wygląd dodaje pewności siebie, a ta w golfie na pewno pomoże w dobrym, pewnym swingu.

Toya Golf & CC


Dodaj komentarz


You must be logged in to post a comment.