Jak zdobyć Zieloną Kartę?

środa, Marzec 23, 2011, 16:56

Nie można jeździć samochodem nie mając prawa jazdy. Nie można grać na polu golfowym bez tzw. Zielonej Karty. Aby dostąpić tego zaszczytu niezbędna jest „green card”. Jakie warunki trzeba spełnić, by ją zdobyć?

Najlepiej wziąć udział w cyklu tygodniowych szkoleń zakończonych egzaminem. Ceny kursów są bardzo różne – w zależności od pola oraz liczby uczestników, wahają się od ok. 300 do 1000 zł za dwutygodniowe szkolenie. W niektórych miastach  Polski (np. Warszawie) prowadzone są także bezpłatne kliniki golfa.

Wiele klubów golfowych przy współpracy z Polskim Związkiem Golfa przygotowuje i przeprowadza egzaminy na Zieloną Kartę. Posiadanie Zielonej Karty nie wiąże się z koniecznością zapisania się jej właściciela do klubu golfowego, z drugiej jednak strony nie pozwala na uczestniczenie w turniejach mistrzowskich PZG i innych (krajowych i zagranicznych), gdzie wymagana jest Karta HCP.

Kursy na Zielona Kartę mogą być prowadzone jedynie przez wykwalifikowanego, profesjonalnego instruktora gry w golfa. Karta ta wydawana jest na podstawie zdanego egzaminu, przez Polski Związek Golfa za pośrednictwem klubów Stowarzyszonych.

Zielona Karta pozwala na korzystanie z 10% zniżki na Green Fee na polach należących do Programu Partnerskiego PZG.

Egzamin składa się z dwóch części:
Część I – Teoria
Część II – Praktyka

Przykładowe pytania do części teoretycznej egzaminu:
1.    Co to jest DIVOT?
2.    Kto jest zwycięzcą w grze stroke-play?
3.    Uderzyłeś swoją piłkę do wody. Widzisz ją w wodzie i uważasz, że możesz ją zagrać. Czy możesz to zrobić?
4.    Jaka jest procedura, jeżeli twoja piłka nie zostanie znaleziona w ciągu pięciu minut?
5.    Co należy zrobić po zakończonej grze na dołku?

Inwestycje.pl


Dodaj komentarz


You must be logged in to post a comment.